تبلیغات
انجمن علمی-دانشجویی زیست شناسی گیاهی دانشگاه الزهرا (س) - روز پژوهش و گلکاری در دانشکده علوم زیستی

چه صبح روشنی است آن صبح که به امید دانستن و شناختن، چشم بگشایی و در دیار علم قدمی برداری. پژوهش به بشر این توانایی را می‌دهد كه با دنیای پیرامون خود رابطه بهتری برقرار كند و به اهدافش دست یابد.

هجدهمین مراسم تقدیر از پژوهشگران منتخب دانشگاه الزهرا(س) در تاریخ دوشنبه ۲۷ آذرماه ۱۳۹۶ در تالار دکتر تورانی دانشگاه الزهرا با حضور دکتر ملانظری، سرپرست دانشگاه، مسئولان و اعضای هیات علمی دانشگاه برگزار گردید و از دانشکده علوم زیستی آقای دکتر محمدرضا صعودی و خانم ها دکتر مریم کشاورزی و دكتر احیاء عبدی عالی به عنوان پژوهشگران برتر این دانشکده معرفی شدند. 

موفقیت این عزیزان را در روز پژوهش، روز تبیین ارزش و جایگاه جست وجوگری خستگی ناپذیر در راه اعتلای علمی و فکری ایران، بر پژوهش گران متعهّد کشورمان تبریک می گوییم.

در این هفته برای زیبا سازی فضای دانشکده علوم زیستی و ایجاد محیطی با نشاط برای دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشکده با همکاری انجمن زیست گیاهی گلدانهایی از شمشاد طلایی، سیکلامن و پامچال تهیه و در طبقات مختلف قرار داده شد.

گیاهان دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل می کنند؛ هوا را تصفیه می کنند و آلاینده های مضر را از بین می برند. با وجود گیاهان، هوا تمیزتر شده و به طور طبیعی رطوبت اش حفظ می شود. وجود گل و گیاه موجب شادی و کاهش استرس و افزایش کارایی می شود. بررسی ها نشان داده است که با نگه داری گیاهان در محیط خانه و ادارات علائمی چون سردرد، استرس، خواب آلودگی و سرماخوردگی کاهش می یابد.

نتایج پژوهش محققان رفتارشناسی دانشگاه روگرز "Rutgers” در نیوجرسی آمریکا نشان داده است افراد با نگاه کردن به گل و گیاه و لذت بردن از طراوت، رنگ و عطر آنها می توانند حالت روحی نامتعادل خود را تغییر داده و به حالت طبیعی بازگردند. درواقع گلها، مسبب تعدیل رفتار در طول شبانه روز بوده و هر بار نگاه کردن به گل و گیاه عاملی برای ایجاد یک اتصال عصبی مثبت در مغز است.

بررسی ها نشان داده است که میزان یادگیری در افرادی که مدتی از روز را با گل و گیاه سپری می کنند، نسبت به سایرین که در تماس با گل و گیاه نیستند، بیشتر است. به علاوه حضور در محیط های طبیعی باعث بهبود و افزایش توانایی های افراد از جمله توجه بالا، کاهش بی نظمی، افزایش تمرکز و ارتباط بیشتر با محیط اطراف می گردد. گل هایی با رنگ ملایم مانند صورتی، سفید، بنفش و غیره، حس اشخاص را به سوی احساسات آرام سوق داده و گل هایی با رنگ گرم و تند مانند قرمز، زرد، نارنجی و غیره، حس افراد را به سوی هیجان و سرزندگی پیش می برند.تاریخ : جمعه 8 دی 1396 | 06:13 ب.ظ | نویسنده : دکتر صبورا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.